Zaloguj

U¿ytkownik: Has³o: ¦wiat: [zarejestruj siê]

Forum ccRPG.pl Strona G³ówna -> Kategoria Manga & Anime -> Great Teacher Onizuka

Strony:

Autor

Tre¶æ

Great Teacher Onizuka

ranga:

¦wiat: Atlantis

Posty:


Jestem po 6 reckach ju¿ dzisiaj wiêc umieszce tu recke z tanuki ^^
"Szko³a... Ilu z nas jest tam, bo chce... A ilu, bo musi? Jest to instytucja, która nie daje ludziom praktycznie ¿adnego wyboru, pchaj±c tych lepszych ku górze, a gorszych spychaj±c na samo dno. A jednak znalaz³ siê cz³owiek, dla którego praca w szkole by³a marzeniem - tyle fajnych lasek! Ale marzenia rzadko siê spe³niaj±, i zamiast trafiæ do klas maturalnych, nasz bohater zosta³ wychowawc± czternastolatków, którzy wys³ali do szpitala ju¿ kilku nauczycieli. Ale Onizuka Eikichi (22 lata, samotny, magister) nie ma zamiaru siê poddaæ, i zrobi wszystko, by szko³a sta³a siê fajna.

Great Teacher Onizuka budzi we mnie mieszane uczucia. Z jednej strony porusza sprawy wa¿ne. Z drugiej - jest miejscami schematyczny a¿ do bólu. Nauczyciel musi poradziæ sobie z uczniami z krn±brnej klasy, znajduj±c do ka¿dego z nich indywidualne podej¶cie. Widzimy, ¿e nawet najgorszy chuligan jest przede wszystkim zranionym dzieckiem, które boi siê zaufaæ doros³ym, zosta³o kiedy¶ przez kogo¶ zdradzone. Je¶li kto¶ czytuje literaturê fachow± dla wychowawców (chocia¿by „Ergo”), znajdzie w tym anime przyk³ady wielu opisanych tam zachowañ.

Jednak w³a¶nie ta „g³êbia” powoduje, ¿e GTO jest strasznie trudno odnie¶æ do jakiej¶ docelowej grupy widzów. Z jednej strony uczniowie maj± po czterna¶cie lat, ale ani ich wygl±d, ani zachowanie na to nie wskazuj± - sprawiaj± wra¿enie najwy¿ej dwa-trzy lata m³odszych od nauczyciela (koñcowka naszego liceum). Mo¿e to byæ nieco zbyt abstrakcyjne dla m³odszego widza. Z drugiej strony praktycznie ka¿dy z uczniów klasy Onizuki jest nieufny i ma powa¿ne problemy (czasem po prostu zbyt powa¿ne) - a jednak nawi±zanie z nim kontaktu zajmuje nauczycielowi góra trzy odcinki. Niech bêdzie, ¿e czasem w przypadku w³a¶ciwego podej¶cia problem daje siê rozwik³aæ do¶æ szybko. Ale trzaskanie jednego przyk³adu po drugim z prêdko¶ci± karabinu maszynowego jest jednak zbyt piêkne, by mog³o byæ prawdziwe (w koñcu za co¶ bior± pieni±dze ci wszyscy szkolni psychologowie). Efekt ten potêgowany jest dodatkowo przez liczbê odcinków - gdyby by³o ich standardowe 26, sprawa wygl±da³aby zupe³nie inaczej. Ponadto relacje uczniów z Onizuk± mo¿na podzieliæ na trzy grupy: „za”, &#8222racujemy na nim” i &#8222rzeciw”, przy czym w ¶rodkowej znajduje siê zwykle jeden uczeñ, który w³a¶nie (chocia¿ jeszcze o tym nie wie) jest przeci±gany z frakcji przeciwników do zwolenników. Trochê zbyt uproszczone. W ¿yciu chyba jednak nie bywa tak, ¿e najpierw nie ufamy komu¶ wcale, a potem nagle ufamy bezgranicznie. W rezultacie po prostu rzuca siê w oczy, ¿e zachowania bohaterów s± czasem absolutnie nieadekwatne. Innymi s³owy, dla widza starszego i bardziej wymagaj±cego ca³o¶æ jest nieco zbyt uproszczona.

Fabu³a sk³ada siê z krótkich, lu¼no powi±zanych historii. Ka¿da z nich jest fajna i wci±gajaca, a wszystkie maj± wspólny mianownik. Niestety, brakuje czego¶, co zachêca³oby widza do obejrzenia kolejnej z nich. Oprócz tego tu i ówdzie rzucaj± siê w oczy niekonsekwencje. Przyk³adowo w odcinku A bohaterka zmienia wygl±d, ale w odcinku A+1 (dziej±cym siê dzieñ, góra dwa pó¼niej) zmiana gdzie¶ siê gubi. Nawet ogl±daj±c seriê z tygodniowymi przerwami widz raczej nie zapomni fabu³y a¿ do tego stopnia.

Seria jest oryginalna i dopóki cz³owiek siê ni± nie przesyci, ogl±da siê nie¼le. Potem jest niestety s³abiej (dla mnie potem nast±pi³o gdzie¶ w po³owie), ale nadal nie tragicznie. Gorzej z opraw± techniczn± - o ile muzyka jest jeszcze na poziomie (nic specjalnego, ale i nie katastrofa), o tyle grafika po prostu boli. Oczywi¶cie w niektórych momentach podkre¶la ona efekt komiczny, ale momenty te zdarzaj± siê zbyt rzadko, by chcia³o siê dla nich patrzeæ na te gêby... Przepraszam, twarze. Mam wra¿enie, ¿e ca³o¶æ by³a stylizowana na komiks amerykañski (wydaje mi siê, ¿e w ogóle ca³o¶æ skierowana by³a do widza amerykañskiego i dlatego osi±ga takie wysokie pozycje w ¶wiatowych rankingach). Na mojej prywatnej li¶cie GTO plasuje siê gdzie¶ po¶rodku - warto zacz±æ ogl±daæ, ale w sumie niekoniecznie trzeba koñczyæ.
"

ANime jest naprawdê komiczne i warto je obejrzeæ ^^ Ja w sumie ogl±da³m jest 6 razy a jest 43 odcinki
Kreska nawet dobra, muzyka czasami genialna ale fabu³a znakomita ^^

 

Forum ccRPG.pl Strona G³ówna -> Kategoria Manga & Anime -> Great Teacher Onizuka

Strony:


Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ccrpg/public_html/www/ccrpg/forum/class_forum.php on line 909

Warning: mysql_fetch_row() expects parameter 1 to be resource, boolean given in /home/ccrpg/public_html/www/ccrpg/forum/class_forum.php on line 914

Kto jest w grze

Nasi uzytkownicy napisali 1199 wiadomosci w 90 tematach.

Mamy ³±cznie 6339 graczy w 3 swiatach

W grze/na forum jest 1 graczy

Wyszukaj


Strony dla lekarzy | Rejestracja pacjenta przez internet

Powered by phpCC 0.795+ design and code by Kuba Kunkiewicz & Marek Ajdukiewicz Crimson InterActivE 2005-2006 Gra online

Wygenerowano w: 0.00051 sekundy, 0.25462 MB